Stinori vjeshtor në Superligë/Tifozët zgjedhin basketbollistin më të mirë
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Për herë të parë Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka vendosur të shpall basketbollistin më të mirë të këtij stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës.

Të nominuarit për këtë çmim ishin basketbollisti i Trepçës Drilon Hajrizi, Erjon Kastrati i Golden Eagle Yllit, Dardan Berisha i Pejës, Ivan Koljeviq i Prizreni 16 dhe basketbollisti i Bashkimit Julien Lewis, përcjell KosovaPress.

Nga këta basketbollistë, më i votuari ishte Dardan Berisha, i cili tuboi gjithsej 519 vota, duke lënë pas Drilon Hajriziin me 337 vota dhe Erjon Kastratin i cili u rendit i treti me 255 vota.

Renditjen e basketbollistëve sipas votave të tyre e gjeni më poshtë.

Dardan Berisha (Peja) – 519 vota

Drilon Hajrizi (Trepça) – 337 vota

Erjon Kastrati (Golden Eagle Ylli) – 255 vota

Julien Lewis (Bashkimi) – 77 vota

Ivan Koljeviq (Prizreni) – 71 vota

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
309
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024