Fillon viti 2022 në La Liga, Real Madridi dhe Barcelona rikthehen në aksion
Lexohet për: 2 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

La Liga spanjolle do të rikthehet sot me xhiron e 20, ku vitin 2022 e fillon me disa ndeshje interesante.

Me fillim nga ora 14:00 gjigandi spanjoll Real Madrid do ta hap vitin 2022 si mysafirë i Getafes në stadiumin “Alfonso Perez”, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe kampioni aktual spanjoll Atletico Madrid, i cili me fillim nga ora 16:15 pret në shtëpi Rayo Vallecanon e Radamel Falcaos.

Ndërkaq, gjigandi katalunas Barcelona, që është duke përjetuar njërin nga edicionet më të dobët në histori të klubit, do ta mbyll programin e sotëm në La Liga, ku zhvillon ndeshje si mysafire e Mallorcas.

Momentalisht, tabelën e kryeson Real Madridi me 46 pikë, 12 sosh më shumë se Sevilla në vendin e dytë, kurse Top 4 e mbyllin Real Betisi me 33 pikë dhe Rayo Vallecano me 30 sosh.

Në anën tjetër, në tre pozitat e fundit të tabelës gjenden Alaves me 15 pikë, Cadiz me 14 sosh dhe Levane me vetëm tetë pikë të arkëtuara.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në La Liga e gjeni më poshtë.

14:00 Getafe – Real Madrid (Stadiumi Alfonso Perez)

16:15 Atletico Madrid – Rayo Vallecano (Stadiumi Wanda Metropolitano)

16:15 Elche – Granada (Stadiumi Manuel Martínez Valero)

18:30 Alaves – Real Sociedad (Stadiumi Mendizorrotza)

18:30 Real Betis – Celta Vigo (Stadiumi Benito Villamarín)

21:00 Mallorca – Barcelona (Stadiumi Visit Mallorca)

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
466
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024