Katër pacientë me COVID të shtrirë në spital
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

34 pacientë janë të shtrirë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme. Prej tyre katër janë të konfirmuar me COVID-19 dhe 30 të tjerë post-COVID.

Me oksigjeno-terapi janë pesë pacientë, kurse  në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive ndodhet një pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, një  pacient

Klinika e Pulmologjisë, 28  pacientë  post-COVID

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, një pacient  i  spitalizuar

Spitali i Prizrenit, një pacient

Spitali i Pejës, dy  pacientë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,848
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024