Katër lojtarë të Bayernit pozitivë me Covid-19
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Gjigandi gjerman Bayern Munich përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar që katër lojtarë dhe një ndihmës-trajner kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Rastet në fjalë do të mungojnë fillimin e seancave stërvitore, të cilat “Bavarezët” i zhvillojnë nga data 3 janar, përcjell KosovaPress.

Lojtarët si Manuel Neuer, Kingsley Coman, Correntin Tolisso, Omar Richards dhe Dino Toppmoller janë të gjithë vet-izolim si pasojë e testeve pozitive me Covid-19.

Nga informatat e Bayernit, treshja Neuer, Coman dhe Tolisso u kontraktuan me virusin në fjalë sa ishin duke kaluar në pushimet e tyre dimërore jashtë shtetit.

Neuer ishte në Maldive, Coman ishte në Dubai dhe Tolisso ishte në vendlindjen e tij, respektivisht në shtetin e Francës.

Stërvitjet në Ruckrunde ishin paraparë të fillonin më 2 janar, por për shkak të masave të reja të higjienës, seanca e parë do të fillojë më 3 janar ku të gjithë si lojtarët, trajnerët dhe stafi do të testohen me teste PCR.

https://twitter.com/FCBayern/status/1477321703172751363
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024