Arteta udhëzohet që ta përjashtojë Granit Xhakën dhe jo vetëm

Arteta udhëzohet që ta përjashtojë Granit Xhakën dhe jo vetëm

Ian Ëright i ka kërkuar Mikel Artetas që të konsiderojë largimin e Granit Xhakës, Alexandre Lacazettes dhe Ëillianit nga skuadra pas humbjes së tyre 1-0 ndaj Burnleyt të Dielën.

Ëright beson se Arteta ka pasur shumë besim tek ata, dhe ata e kanë lëshuar atë deri në këtë pikë’ pasi Arsenal pësoi humbjen e katërt radhazi në shtëpi.

Ish legjenda e Arsenalit insiston që Arteta duhet të përdorë Eddie Nketiahn, Joe Ëillock dhe Ainsley Maitland-Niles.

Duke folur për “Premier League Productions”, Ëright tha: ‘Menaxheri ka qëndruar me Xhakën për një kohë të gjatë”


“Ai ka treguar shumë besim tek ai. Mendoj se ai ka bërë të njëjtën gjë me Ëillianin. Ai ka bërë të njëjtën gjë me Alexandre Lacazette. Ndjejë se në këtë moment të veçantë, ai ka pasur shumë besim tek ata dhe ata e kanë lënë disi ta ulin deri në këtë pikë.”

“Tani ka lojtarë që mund të shpërthejnë. Hidhni në fushë emra si Eddie Nketiah, Emile Smith-Roëe Joe Ëillock dheAinsley Maitland-Niles.”

“Ju duhet të bëni diçka ndryshe sepse nëse vazhdoni kështu dhe ai vazhdon të ketë besim te këta lojtarë, dhe ata nuk po japin rezultate, atëherë unë nuk e dini se çfarë do të ndodhë më tej.”

Xhaka kohët e fundit është vënë nën kritika jo vetëm për paraqitjet e tij në fushë, por edhe për sjelljen e tij.

Lexo edhe

Video