Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Arsyet pse duhet votuar Ferat Shala: Si ministër i MPH-së ai mbështeti komunat me projekte

Arsyet pse duhet votuar Ferat Shala: Si ministër i MPH-së ai mbështeti komunat me projekte

Nëpërmjet një videoje janë treguar arsyet se pse duhet të votohet Ferat Shala për deputet të legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës.

Në këtë video thuhet se kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala në kohën sa ishte ministër i Planifikimit Hapësinor ka mbështetur komunat me rreth 4 milionë euro për projektet në fushën e ujërave dhe ka nënshkruar dhjetëra memorandume bashkëpunimi me komunat.


Këto janë ndër arsyet e dhëna për t’u votuar Ferat Shala.

Lexo edhe

Video

error: