Arsyeja pse është më i madhi: Ronaldo gjithmonë gjen kohë për tifozët

Arsyeja pse është më i madhi: Ronaldo gjithmonë gjen kohë për tifozët

Futbollistët e Juventusit kompletuan radhët e tyre në fillim të javës kur Cristiano Ronaldo mbërriti në Torino për t’iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore para sezonit dhe për t’u bashkuar me ekipin në përgatitjet.

Ronaldo ishte në një pushim të merituar pas Kampionatit Evropian me Portugalinë. Ai kalonte kohë në rrethin familjar duke stërvitur çdo ditë dhe duke u mbajtur në formë në mënyrë që të ishte sa më i gatshëm që të kthehej në detyrimet e klubit.

Dhe kur mbërriti në Qendrën Mjekësore të Juventusit, ai kënaqi një grup të madh tifozësh, të cilët mirëpritën yllin e tyre.

Si zakonisht, Ronaldo gjeti kohë për të ndarë disa autografe dhe për të bërë fotografi me fansat.


Dhe ai ishte një djalë i ri, ai praktikisht nuk kishte asgjë dhe vetëm me shumë vullnet, këmbëngulje dhe punë mprehu talentin që e bën atë më shumë sesa një futbollist dhe një futbollist sot.

Një model për shumë njerëz në të gjithë botën pavarësisht nga mosha, ambiciet apo interesat, Cristiano Ronaldo përmendet shpesh në kontekstin e futbollistit më të madh të të gjitha kohërave. Dhe ashtu si Kyllian Mbappe, si fëmijë në një dhomë plot me posterat e Ronaldos, ëndërronte dhe ëndërronte që një ditë të bëhej një futbollist i shkëlqyeshëm dhe më në fund të realizonte ëndrrën e tij, para se të bëhej një yll do të takonte Cristiano.

Portugezi ishte miqësor edhe atëherë pasi ai vetë e di se sa do të thotë një gjë e tillë për fëmijët.

Disa vjet më vonë, Mbappe dhe Ronaldo u takuan disa herë në prova dhe përqafuan dhe përshëndetën njëri-tjetrin në lëndinë. Sporti shpesh shkruan histori të bukura. Dhe siç thonë zakonisht, Ronaldo pesë sekonda kohë, një kujtim për dikë për gjithë jetën. Por më shumë se kaq, për disa ishte vetëm stimuli që u duhej në jetë.

Lexo edhe

Video

error: