Arsenali rrëmben kreun e tabelës pas fitores ndaj Brentfordit

Arsenali rrëmben kreun e tabelës pas fitores ndaj Brentfordit

Arsenali ka arkëtuar tre pikë të plota nga ballafaqimi me Brentfordin në kuadër të xhiros së shtatë të Premier Ligës.


Në fitoren e pastërt 3-0 të “Gunners” kontribuan Gabriel Jesus, Saliba dhe Vieira me nga një gola, derisa tek goli i Jesus, asistues ishte mesfushori Granit Xhaka, transmeton KosovaPress.

Pas shtata xhirove, Aresenali ka grumbulluar 18 pikë dhe pozicionohen ë vendin e parë, i ndjekur nga Manchester City dhe Tottenhami me nga 17 pikë.

Lexo edhe

Video