Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Dita e sotme karakterizohet me disa ndeshje interesante, ku vëmendja do të jetë në Premierligë.

Aty takohen Arsenal dhe Liverpool sonte me fillim nga ora 21:15.

Topçinjtë ka ende mundësi të kapin Ligën e Evropës, kurse Reds kërkojnë thyrjen e rekordit duke u bërë skuadra e parë që arrinë mbi 100 pikë.


Tashmë në mediat angleze janë publikuar edhe formacionet e mundshme për këtë ndeshje.

Arsenal:Martinez; Mustafi, Luiz, Kolasinac; Bellerin, Xhaka, Ceballos, Saka; Pepe, Lacazette, Aubameyang

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Wijnaldum, Fabinho, Keita; Salah, Firmino, Mane

Lexo edhe

Video

error: