Arsenal dhe Tottenham në garë për yllin e Juventusit

Arsenal dhe Tottenham në garë për yllin e Juventusit

Juventusi dëshiron që ta shesë këtë janar Dejan Kulusevskin.

Dy skuadrat angleze Arsenal dhe Tottenham i janë futur garës për të siguruar shërbimet e sulmuesit anësorë të Juventusit Dejan Kulusevski, raporton “Calciomercato”.


Sulmuesi suedez në të kaluarën ka qenë i lidhur me një transferim të mundshëm te Paris Saint-Germain dhe Manchester City, por interesimi për të tani ka rënë dukshëm, përcjell KosovaPress.

“Topçinjtë” dhe Tottenham tani kanë shprehur interesim serioz në shërbimet e Kulusevskit dhe dëshirojnë që ta transferojnë atë në Premier Ligën angleze.

Sidoqoftë, gjigandi italian Juventus do të pranojë që ta shes Kulusevskin vetëm nëse arrin ndonjë ofertë në regjionin e 35 milionë eurove.

Lexo edhe

Video