Arsenal-Chelsea, formacionet e mundshme të derbit londinez, pritet debutimi i Lukakut

Arsenal-Chelsea, formacionet e mundshme të derbit londinez, pritet debutimi i Lukakut

Premier Liga angleze sjellë një derbi të zjarrtë që në xhiron e dytë të saj.

Në stadiumin “Emirates” me fillim nga ora 17:30 do të ballafaqohen Arsenali me Chelsean, përcjellë KosovaPress.

Skuadra e trajnerit Thomas Tuchel e nisi edicionin e ri me një fitore ndaj Crystal Palace me rezultat 3-0, kurse ajo e Mikel Artetas pësoi disfatë të papritur nga skuadra e promovuar në Premierligë Brentfordi me rezultat 2-0 si mysafir.


Ky do të jetë testi i parë serioz për këto dy klube dhe këto janë formacionet e mundshme:

Arsenal: (3-4-3) Leno; White, Holding, Tierney; Chambers, Xhaka, Lokonga, Saka; Pepe, Aubameyang, Smith Rowe.

Chelsea: (3-4-2-1): Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Kovacic, Jorginho, Alonso; Mount, Kai Havertz; Lukaku

Video

error: