Arsenal-Aston Villa, kryendeshja e ditës së sotme

Arsenal-Aston Villa, kryendeshja e ditës së sotme

Pas ndeshjeve në Ligën e Kampionëve dhe në atë të Evropës, futbolli në Top 5 ligat evropiane do të rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante.  

Kryendeshja e ditës së sotme do të jetë në Premier Ligën angleze, ku skuadra e Arsenalit pret në shtëpi Aston Villan, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, dy ndeshje do të zhvillohen në Serie A, ku Genoa është mysafire e Torinos, kurse Sampdoria do jetë vendase e skuadrës së Spezias.

Ndeshjet e ditës së sotme në Top 5 ligat evropiane i gjeni më poshtë.

Premier Liga angleze

21:00 Arsenal – Aston Villa (Stadiumi Emirates)

Bundesliga gjermane


20:30 Mainz – Augsburg (Stadiumi Mewa Arena)

Serie A

18:30 Torino – Genoa (Stadiumi Olimpico di Torino)

20:45 Sampdoria – Spezia (Stadiumi Luigi Ferraris)

Liga 1 e Francës

21:00 St. Etienne – Angers (Stadiumi Geoffroy-Guichard)

La Liga spanjolle

21:00 Osasuna – Granada (Stadiumi El Sadar)

Lexo edhe

Video

error: