Arriti në Stamboll grupi i dytë i skuadrës së kërkim-shpëtimit nga Shqipëria

Arriti në Stamboll grupi i dytë i skuadrës së kërkim-shpëtimit nga Shqipëria

Grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura pjesë e skuadrës së kërkim–shpëtimit sot ka arritur në Stamboll.

Kështu ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili ka publikuar në Facebook fotografi të grupit të efektivëve.


Edhe dje në Turqi ka shkruar skuadra e kërkim-shpëtimit dhe e ndihmës shëndetësore nga shteti shqiptar.

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që ka goditur të hënën Turqinë dhe Sirinë është rritur në të paktën 7 mijë e 726.

May be an image of 2 people, military uniform and text that says 'ALBANIA'
May be an image of 14 people, people standing and military uniform

Lexo edhe

Video