Arrin në 10000 numri i rasteve me COVID-19 në Nju Jork

Arrin në 10000 numri i rasteve me COVID-19 në Nju Jork

Nju Jorku ka përfunduar testimet dhe rezultuan 10000 raste me koronavirus, deklaroi guvernatori, Andrew Cuomo.

Shumica e rasteve janë në Nju Jork, zona me dendësinë më të madhe të popullsisë. Westchester, një epiqendër fillestare, po frenon përhapjen me sukses.


“Nju Jork bëri më shumë testime se çdo shtet tjetër në vend dhe po arrinte nivele të ngjashme me Kinën dhe Korenë e Jugut”, theksoi Cuomo.

SHBA ka vuajtur nga një mungesë e rëndë e testeve./ATSH/

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.