Arrijnë në Kosovë dozat e para të vaksinave kundërCOVID-19

Në Aeroportin e Prishtinës sonte ka mbërritur kontingjenti i parë i vaksinave antiCOVID-19, si pjesë e programit COVAX. Bëhet fjalë për 24 mijë doza të vaksinës AstraZeneca. Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, pas pak do ta presin edhe zyrtarisht kontingjentin e parë të vaksinave. Vaksina e AstraZeneca dhe universitetit të Oksford … Continue reading Arrijnë në Kosovë dozat e para të vaksinave kundërCOVID-19