Arrihet marrëveshja ndërmjet Donnarummas dhe PSG-së

Arrihet marrëveshja ndërmjet Donnarummas dhe PSG-së

Gianluigi Donnarumma thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale për një kalim në Paris Saint-Germain, raporton gazeta franceze “L’Equipe”.


Numri 1 i Milanit është i destinuar për të lënë “San Siro” këtë verë dhe u raportua të ketë përfunduar vizitat mjekësore gjatë fundjavës me gjigantin e Ligue 1, përcjellë KosovaPress.

Tani, ai do të transferohet në kryeqytetin francez me një marrëveshje afatgjatë e cila do të vuloset para se Italia të përballet me Zvicrën në Euro 2020 javën që vjen.

Lexo edhe

Video