Arrestohet për armëmbajtje pa leje në Irzniq të Deçanit

Arrestohet për armëmbajtje pa leje në Irzniq të Deçanit

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person në Irzniq të Deçanit për armëmbajtje pa leje.


Gjatë kontrollit në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të personit të dyshuar Z.Q. (43) janë gjetur dhe konfiskuar një armë automatike AK47, tre karikatorë të armës AK47, 90 fishekё të kalibrit 7.62x 39 mm, një thikë dhe njё telefon celular

Nё koordinim me Prokurorin e shtetit ёshtё iniciuar rasti armëmbajtje pa leje, ndërsa i dyshuari dërgohet në ndalim policor prej 48- orësh.

Lexo edhe

Video

error: