Arrestohet një person për posedim të narkotikëve në Prishtinë

Arrestohet një person për posedim të narkotikëve në Prishtinë

Policia e rajonit të  Prishtinës ka intensifikuar veprimet e saj në drejtim të identifikimit dhe kapjes së personave që kanë shtrirë aktivitetin e tyre kriminal në fushën e narko-kriminalitetit.  

Sot rreth orës 01:15, në rrugën “Bajram Bahtiri” në Prishtinë policia ka kryer një kontroll të personave ndaj tre të dyshuarve me ç’rast ka gjetur dhe sekuestruar një sasi të konsiderueshme të substancës narkotike që dyshohet të jetë e llojit kanabis.  


I dyshuari A. B, shtetas i Kosovës, është arrestuar dhe me rekomandimin e prokurorit të shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje prej 48 orësh. Ndaj tij policia ka iniciuar një hetim për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të substancave narkotike, psikotrope ose analoge.

Ndërsa i dyshuari tjetër D. B., po ashtu shtetas i Kosovës, me rekomandimin e prokurorit të shtetit është liruar në procedurë të rregullt. Ndaj tij policia ka iniciuar një hetim për posedim të paautorizuar të substancave narkotike, psikotrope ose analoge.    

Lexo edhe

Video

error: