Arrestohet një person për gjuajtje me armë zjarri në Kaçanik

Arrestohet një person për gjuajtje me armë zjarri në Kaçanik

Sot, rreth orës 04:00, policia e stacionit në Kaçanik ka pranuar një informacion se në Strazhë të Kaçanikut ka gjuajtje me armë zjarri.


Policia me këtë rast ka ndaluar disa persona për kontroll, ndërsa tek i dyshuari me inicialet B.M. (33) ka gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri pistoletë me një karikator, pa fishekë.

I dyshuari intervistimit është liruar për procedurë të rregullt hetimore, ndërsa rasti është cilësuar përdorimi i armës apo mjetit të rrezikshëm.

Lexo edhe

Video