Arrestohet një person pasi sulmoi katër policë

Arrestohet një person pasi sulmoi katër policë

Policia njofton se një person ka sulmuar katër zyrtarë policor në Prishtinë. I dyshuari sipas policisë nuk e ka respektuar një urdhër. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor në QKUK, ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.


“SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR/Rr. Agron Rrahmani, Prishtinë, 06.08.2022 – 19:18. Është arrestuar i dyshuar mashkull  kosovar, pasi që i njëjti fillimisht nuk ka respektuar urdhrin  dhe më pas ka sulmuar fizikisht katër zyrtarë policorë. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor në QKUK. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, njofton policia.

Lexo edhe

Video