Arrestohet edhe një person për plagosjen në Bardhosh

Arrestohet edhe një person për plagosjen në Bardhosh

Është arrestuar të hënën edhe një person në rastin e plagosjes të një burri dhe një gruaje në Bardhosh të Prishtinës më 1 dhjetor të vitit që lamë pas.

I dyshuari me pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.


“Me datë 17.01.2022 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, ka njoftuar Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Kujtojmë që më 1 dhjetor 2021 në ora 15:20 dy persona ishin plagosur me armë zjarri. Për çka policia kishte arritur që ta arrestoj një person lidhur me këtë plagosje.

Lexo edhe

Video