Arrestohet Dardan Molliqaj

Dy aktivistë të Partisë Socialdemokrate (PSD) arritën që të hynë dhe ta pengojnë konferencën për medie që po mbante Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekatarina Trandafilova.


Por aktivistë të tjerë vendosnin mbishkrim “Non Grata” në veturën e EULEX, e për çka ata u arrestuan nga Polica e Kosovës. në mesin e të arrestuarve është edhe Daradan Molliqaj, kështu bëri të ditur për KosovaPress, Natyra Kuçi nga PSD.

Kuçi tha se vetëm dy aktivistët arritën që të hyjnë brenda.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.