Ardian Gjini fiton përsëri Gjakovën

Ardian Gjini fiton përsëri Gjakovën

Kryetari aktual i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka arritur të sigurojë edhe një mandat në krye të këtij qyteti. Pas numërimit të 100 për qind të votave, Gjini prin me mbi 56 për qind të votave, kundrejt kandidates së LVV-së, Mimoza Kusari-Lilës që ka marr vetëm rreth 44 për qind të votave.


Këto janë vetëm rezultate preliminare, pasi janë edhe votat e diasporës dhe ato me kusht që do të numërohen ditët në vijim.

Lexo edhe

Video

3 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: