Anulohet takimi Rama-Haradinaj

Anulohet takimi Rama-Haradinaj

Ndonëse në agjendën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, ishte paraparë takim me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj në orën 11.00, një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

Askush nga AAK nuk pranuar të flasë rreth anulimit të këtij takimi, por vetë Ramush Haradinaj në një emision dje kishte deklaruar se nuk do të takohet me kryeministrin Rama.

Kujtojmë se Rama e ka paditur për shpifje Haradinajn, pasi ky i fundit deklaroi se kryeministri shqiptar është i përfshirë në idenë për shkëmbim të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.


Në këtë padi përmenden disa emisione të transmetuara në të cilat Haradinaj ka folur për këtë temë dhe e ka akuzuar Edi Ramën, që së bashku me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur idenë e shkëmbimit të territoreve.

 

 

Lexo edhe

Video

error: