Anthony Fauci merr vaksinën Moderna

Anthony Fauci merr vaksinën Moderna

Epidemiologu kryesor amerikan Anthony Fauci mori sot dozën e parë të vaksinës kundër virusit korona, e cila u zhvillua nga kompania Moderna.

Fauci mori vaksinën në Institutin Kombëtar të Shëndetit (NIH) dhe e gjithë ngjarja u transmetua drejtpërdrejt në televizionin kombëtar si pjesë e një përpjekje për të bindur amerikanët se vaksina është e sigurt dhe efektive, raporton ABC News.


Fauci mori vaksinën së bashku me drejtorin e institutit, Fancy Collins dhe ministrin e Shëndetësisë, Alex Hazard.

Përveç tyre, vaksina u mor nga punonjësit shëndetësorë në NIH, të cilët përkujdesen për pacientët me virusin korona.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.