Anglia shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Senegalit

Anglia shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Senegalit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Anglisë dhe Senegalit e cila po zhvillohet në stadiumin “Al Bayt”.

Dy gola janë shënuar në 45 minutat e para me anglezët që e kanë gjetur golin e aventazhit në minutën e 39’ përmes mesfushorit Hende3rson i cili realizoi nga brenda zonës pas asistimit perfekt të Bellinghamm, ndërsa Harry Kane e thelloi atë në 200 në minutat shtesë, raporton KosovaPress.


Fituesi i kësaj ndeshje do të ballafaqohet me Francën në çerekfinale të Kupës së Botës.

Lexo edhe

Video