Anglia shënon dy gola të shpejtë kundër Uellsit – video

Anglia shënon dy gola të shpejtë kundër Uellsit – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në derbin britanik mes Kombëtares së Uellsit dhe asaj të Anglisë.

Anglia po avancon 2:0 në ndeshjen kundër Uellsit, përmes golave të Marcus Rashford dhe Phil Foden, raporton KosovaPress.

Fillimisht, rezultatin e zhbllokoi Rashford, i cili shënon super gol në minutën e 50’, kurse Foden e thellon epërsinë në 2:0 në minutën e 51’ të ndeshjes.

Golat i gjeni më poshtë.


Rashford

(20) All goals replay on Twitter: “WALES 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 0-1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 ENGLAND ⚽ 50′ Marcus Rashford 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 #FIFAWorldCup https://t.co/oMWyabDQ1j” / Twitter

Foden

(20) All goals replay on Twitter: “WALES 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 0-2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 ENGLAND ⚽ 51′ Phil Foden 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 #FIFAWorldCup https://t.co/8JGwuhV1cU” / Twitter

Lexo edhe

Video