Anglia apo Italia? Penalltitë do ta zbulojnë Kampionin e ri të Evropës

Anglia apo Italia? Penalltitë do ta zbulojnë Kampionin e ri të Evropës

Penalltitë do të jenë ato të cilat do ta vendosin se cila prej Anglisë dhe Italisë do të shpallet Kampion i ri i Evropës në futboll.


Pas 90\ minutave rezultati ishte i barabartë 1-1 me golat e realizuara nga Shaw për Anglinë dhe nga Bonucci për Italinë, përcjellë KosovaPress.

30 minutat e vazhdimeve nuk sollën gola dhe tani fituesi do të përcaktohet pas ekzekutimit të penalltive.

Lexo edhe

Video

error: