Angli – Itali, kalon një orë lojë, Mancini bën dy ndryshime

Angli – Itali, kalon një orë lojë, Mancini bën dy ndryshime

Tashmë ka kaluar një orë lojë në Wembley aty ku po zhvillohet finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë.

Anglia vazhdon të avancojë me rezultat minimal 1-0 që nga minuta e dytë e ndeshjes kur Shaw realizoi për 1-0, përcjellë KosovaPress.


Trajneri i Italisë Roberto Mancini ka bërë dy ndryshime në formacionin e tij.

Nga loja janë larguar Immobile dhe Barella ndërsa janë inkuadruar Cristante dhe Berardi.

Lexo edhe

Video

error: