Angli – Itali, kalojnë 15 minutat e para të vazhdimeve

Angli – Itali, kalojnë 15 minutat e para të vazhdimeve

Janë luajtur 15 minutat e para të vazhdimeve të finales së Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Italisë dhe Anglisë.

Rezultati është i barabartë 1-1 që erdhi nga 90 minutat e kohës së rregullt, përcjellë KosovaPress.


Për Anglinë realizo Luke Shaw, kurse për Italinë rezultatin e barazoi qendërmbrojtësi Leonardo Bonucci.

Tani do të zhvillohen edhe 15 minutat e dyta të vazhdimeve dhe nëse nuk ndryshon rezultati, atëherë do të ekzekutohen penalltitë.

Lexo edhe

Video

error: