Ambasadori i ri i ShBA-së: Mezi po pres të kthehem në Prishtinë

Ambasadori i ri i ShBA-së: Mezi po pres të kthehem në Prishtinë

Ambasadori i sapoemëruar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier thotë se mezi po pret të kthehet në Prishtinë për të punuar në forcimin e marrëdhënieve mes Kosovës e SHBA-së.

Kështu tha ai gjersa ka shpërndara urimin e ish-ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxha.


“Faleminderit. Mezi po pres të kthehem në Prishtinë dhe të punoj me homologët e mi nga Kosova për të forcuar e thelluar edhe më tej marrëdhëniet SHBA-Kosovë”, shkruan Hovenier në Twitter.

Lexo edhe

Video

error: