Ambasadori gjerman: Paqëndrueshmëria e zgjatur politike duhet të marrë fund

Ambasadori gjerman: Paqëndrueshmëria e zgjatur politike duhet të marrë fund

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se paqëndrueshmëria e zgjatur politike duhet të marrë fund.


Përmes një postimi në Twiter, ambasadori Rohde ka thënë se Kosova dhe njerëzit e saj tani meritojnë stabilitet, ndërsa ka shtuar se zgjedhjet e reja do të ishin gjëja e fundit që tani i duhet Kosovës.

“Paqëndrueshmëria e zgjatur politike duhet të marrë fund – Kosova dhe njerëzit e saj meritojnë stabilitet tani! Shkuarja përsëri në zgjedhje do të ishte gjëja e fundit që Kosovës i duhet tani”, ka shkruar ambasadori gjerman.

Lexo edhe

Video

error: