Ambasadori De Riu dhe Konjufca diskutojnë për zgjerimin e BE-së

Ambasadori De Riu dhe Konjufca diskutojnë për zgjerimin e BE-së

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Antonello De Riu ka zhvilluar një takim njoftues me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, ku u diskutua për prioritetet e legjislativit, reformat dhe zgjerimin e BE-së.


Sipas një postimi të Ambasadës, De Riu, konfirmoi mbështetjen e Italisë në rrugën euroatlantike të Kosovës.

Lexo edhe

Video