Allegri me disa dyshime para finales së Kupës së Italisë kundër Interit

Allegri me disa dyshime para finales së Kupës së Italisë kundër Interit

Massimiliano Allegri ka disa dyshime 48 orë përpara finales së Kupës së Italisë kundër Interit, përkatësisht në lidhje me mesfushën dhe mbrojtjen.

“La Gazzetta dello Sport” zbulon se si trajneri italian mori një lajm të mirë sot pasi Luca Pellegrini tregoi shenja jashtëzakonisht pozitive në seancën stërvitore, që do të thotë se ai mund të ishte mjaftueshëm i aftë për të startuar para Alex Sandros në finale. Ai ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar, por ky është vetëm një nga dyshimet e tij të shumta.


Një tjetër pasiguri është mesfusha e Juventusit; Rikuperimi i Manuel Locatellit do të thotë se Allegri tani do të duhet të vendosë nëse do të vendosë një mesfushë me dy apo tre lojtarë dhe nëse ish-lojtari i Sassuolos do të gjejë hapësirë ​​apo jo. Tani për tani duket e mundshme që Denis Zakaria dhe Adrien Rabiot të startojnë në mesfushë me dy lojtarë, përcjellë KosovaPress.

Dyshimi i fundit është rreth qendërmbrojtësve të Juventusit. Trajneri i “Bianconerëve” po mendon të nisë me Matthijs de Ligt dhe Giorgio Chiellinin në mbrojtje, por më pas ai do të detyrohet të lërë jashtë Leonardo Bonuccin.

Përsëri, ende nuk është marrë një vendim përfundimtar, duke e lënë Allegrin për të menduar për disa gjëra ndërsa po afrohet finalja.

Lexo edhe

Video