Alibeaj informon deputetët: Ja si do të zgjidhet presidenti konsensual

Alibeaj informon deputetët: Ja si do të zgjidhet presidenti konsensual

Detaje të reja janë zbardhur nga mbledhja me dyer të mbyllura e grupit parlamentar të PD, thirrur nga Enkelejd Alibeaj mesditën e sotme.

Gjatë mbledhjes kreu i grupit demokrat, Enkelejd Alibeaj ka propozuar katër hapat se si do të zgjidhet presidenti konsensual.

Grupi i PD zgjedh 4 kandidatë


Pala tjetër përzgjedh 2 kandidatë

Ngrihet një grup i përbashkët PD – PS me 6 anëtarë dhe zgjedh një kandidat

Kandidati propozohet me firma të përbashkëta PD-PS./tch

Lexo edhe

Video