Albin Kurti takohet me deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, flasin edhe për takimin me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi. Në këtë takim thuhet të jetë biseduar për çështjen e të drejtave të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë, Bujanoc dhe në viset e tjera në Serbi. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim z. Shaip Kamberi, … Continue reading Albin Kurti takohet me deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, flasin edhe për takimin me Vuçiqin