Albin Kurti merr sot vaksinën antiCOVID-19

Albin Kurti merr sot vaksinën antiCOVID-19

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marrë sot vaksinën antiCOVID-19, AstaZeneca.

Nga zyra e kryeministrit kanë bërë të ditur se Kurti do të vaksinohet sot në sallën “1 tetori” në Prishtinë në ora 16:30.


Ndërkohë që mbrëmjen e së dielës, më 28 mars në Kosovë kanë arritur vaksinat e para antiCOVID-19 si pjesë e programit COVAX. Bëhet fjalë për 24 mijë doza të vaksinës AstraZeneca,

Vaksina e AstraZeneca dhe universitetit të Oksford thuhet se është 76 përqind e efektshme kundër COVID-19.

Ndërsa, në sallën “1 tetori” që nga mëngjesi i sotëm janë duke u bërë përgatitjet për të filluar vaksinimin.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.