Aktorja Jessica Chastain takon presidentin Zelensky

Aktorja Jessica Chastain takon presidentin Zelensky

Aktorja e Hollywood-it Jessica Chastain u takua sot në Kiev me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe shefin e tij të kabinetit Andriy Yermak.

Chastain, e cila mbërriti me tren, u prit nga delegacioni zyrtar ukrainas në stacionin kryesor të trenit në Kiev.


Gjatë takimit, Zelensky falënderoi aktoren për vizitën e saj dhe lavdëroi popullin e Ukrainës kur ajo tha se ata ishin “shumë të guximshëm dhe të fortë”.

Sipas mediave ukrainase, Chastain do të vizitojë gjithashtu spitalin e fëmijëve “Ohmatdit” në Kiev, si dhe Irpin, një qytet që u dëmtua rëndë në shkurt kur Rusia pushtoi Ukrainën.

Video