Aktori turk bëhet me vajzë: “Po qan qe dy ditë”

Aktori turk bëhet me vajzë: “Po qan qe dy ditë”

Tolgahan Sayishman ëndërronte një karrierë si futbollist, por për shkak të varfërisë si i ri iu desh të fillonte punën. Ai përfundoi në aktrim pavarësisht ndalimit të babait të tij, fitoi titullin Mister i Botës dhe ka luajtur në serinë televizive “Perla e zezë”.

“Ne u prezantuam nga një mik i përbashkët në 2014, dhe posa e pashë, e dija që ajo do të ishte gruaja ime. Ajo më bëri përshtypje në shikim të parë. Ne u martuam në një hotel në Beverly Hills dhe ceremonia u organizua nga të afërm dhe rreth 30 miq. Para se ta takoja, isha impulsiv dhe do të guxoja të thosha agresiv. Unë gjithmonë do të reagoja me dhunë në grindje dhe do të thosha atë që nuk dua të them. Almeda më ndryshoi, më mësoi të jem më i qetë, të kem më shumë durim dhe të mendoj para se të them fjalë të vështira”, tha së fundmi aktori turk, të cilit gruaja e tij, të cilës ai i kushtoi këto fjalë të bukura, lindi një fëmijë tjetër disa ditë më parë.

Pas djalit trevjeçar Efehan, familja u bë më e pasur këtë herë për një vajzë. “Tolgahan është shumë i lumtur. Për dy ditë ai nuk pushoi së qari nga lumturia. Ai është shumë emocional dhe fëmijët kanë shumë kuptim për të. Ai gjithashtu u kujdes shumë për gruan e tij, por gjithçka shkoi mirë, dhe nëna dhe foshnja ndihen mirë”, tha një burim i afërt me aktorin.


Sipas mediave turke, çifti vendosi që vajzës së tyre t’i vinte emrin Alina. “Ata nuk zgjodhën një emër për një kohë të gjatë, për më tepër ata menjëherë ranë dakord. Alina do të thotë dritë dhe përfaqëson një grua të pavarur me vullnet të fortë. Alina është një vajzë ambicioze me shpirt të lirë. Gjithçka që ata do të donin të ishte princesha e tyre”, shtoi i njëjti burim.

Ndryshe, audienca lokale ra në dashuri me këtë aktor në serinë “Perla e Zezë”, dhe shumë zonja ia atribuojnë titullin e një prej aktorëve më të bukur turq.

“Unë jam rritur në një familje të madhe në bregdetin aziatik të Stambollit. Nuk kam dashur gjithmonë të jem aktor. Shumica e djemve në moshën time kishin shpresa të bëheshin futbollistë të famshëm, dhe kështu ndodhi në rastin tim. Edhe pse isha talent, e kuptova që isha larg më të mirës dhe se nuk do të kisha një karrierë të lakmueshme si sportist. Pas adoleshencës, unë u interesova për aktrim, por babai im kundërshtoi. Kam filluar të punoj shumë i ri dhe të kontribuoj në buxhetin e familjes. Kam pasur një fëmijëri aktive në të cilën kam takuar botën e jashtme herët”, tha 39-vjeçari, i cili aplikoi në agjencinë për ndarjen e roleve pa dijeninë dhe miratimin e babait të tij.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.