Aksioni i policisë në veri, konfiskohen dy Mercedesa dhe një katërçikletë

Aksioni i policisë në veri, konfiskohen dy Mercedesa dhe një katërçikletë

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy Mercedesë dhe një katërçikletë.

E gjithë kjo po bëhet në kuadër të aksionit që po zhvillohet në veri të vendit, ku kontrolluar edhe pronat e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojiçiq

Sipas videove të publikuara nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, Radojiçiq ishte pjesë e grupit terrorist të sulmit terrorist të 24 shtatorit që ndodhi në Banjskë të Zveçanit. Ai është i sanksionuar i ShBA-së dhe i kërkuar nga institucionet e Kosovës.


Ndryshe, Policia e Kosovës ka nisur sot në orët e hershme një aksion në pesë lokacione të veriut të vendit.

Drejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani ka thënë se deri më tash gjithçka ka shkuar mirë.

“Policia ka ndërmarr një aksion të gjerë nëpër disa lokacione në veri dhe deri tash gjithçka është duke shkuar mirë dhe sipas planit”, ka thënë shkurt Elshani.

Sulmi terrorist në Banjskë, policia kryen kontrolle në pesë lokacione në veri

Lexo edhe

Video