Aksident i rëndë i Kombëtares së Bullgarisë, ka të lënduar

Aksident i rëndë i Kombëtares së Bullgarisë, ka të lënduar

Kombëtarja bullgare ka pësuar një aksident të rëndë trafiku pasi ka mbërritur në Tbilisi, njofton faqja zyrtare e Unionit Bullgar të Futbollit.

Gjatë rrugës nga aeroporti për në hotelin e ekipit, drejtuesi i autobusit të parë nga dy autobusët që transportonin lojtarët humbi kontrollin dhe për shkak të shpejtësisë së papërshtatshme, drejtuesi i mjetit ka shkaktuar një aksident të rëndë, duke goditur autobusin e përparmë, raporton “BTA”.

Me të mbërritur, shtetasit u ndanë në dy autobusë më të vegjël, siç kërkoi UEFA.


Pas përplasjes, Todor Nedelev u transportua në një spital lokal, ku aktualisht po i nënshtrohet një hulumtimi të gjerë. Informacionet fillestare janë se mesfushori i Botevit (Plovdiv) është në kontakt, por ka lëndime në fytyrë dhe duar. Të gjithë anëtarët e tjerë të ekipit dhe stafi i kombëtares bullgare janë mirë.

“Po, të gjithë jemi mirë”, tha mbrojtësi Viktor Popov për BTA.

Pas kësaj, lojtarët dhe stafi stërvitor duhej të prisnin autobusët e rinj. Nënkryetari i BFU-së Mihail Kasabov e informoi ambasadën bullgare në Tbilisi për incidentin. Drejtuesit e delegacionit ishin në një autobus tjetër.

Lexo edhe

Video