Akili humbi edhe të bronzën

Akili humbi edhe të bronzën

Xhudisti Akil Gjakova ka humbur mundësinë edhe për medaljen e bronztë, pasi nuk ka arritur ta mund Rustam Orujov e Azerbajxhanit.

Akili po ashtu ka humbur në çerekfinale ndaj konkurrenit të Mongolisë, Oshir Tsend.


Akili më herët fitoi ndaj kundërshtarëve të tij, suedezin, Tommy Macias, i pesti në renditjen botërore, pastaj Nils Stump nga Zvicëra dhe Ahmed Ayash nga Jemeni.

Kampioni i Evropës garoi në kategorinë deri në 73 kg të xhudos.

Lexo edhe

Video