Akil Gjakova kualifikohet në gjysmëfinale

Akil Gjakova kualifikohet në gjysmëfinale

Gjakova në rrugë të mirë për medalje në Tbilisi të Gjeorgjisë.


Akil Gjakova ka shënuar fitore në çerekfinale kundër xhudistit armen Ferdinand Karapetian, vetëm për tu kualifikuar drejt gjysmëfinales, përcjell KosovaPress.

Gjakova ka mposhtur 1-0 Karapetian, dhe nëse vazhdon me këtë ritëm, është rrugë të mirë për t’i siguruar medaljen e radhës Kosovës, në “Grand Slamin” e xhudos që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Lexo edhe

Video