Akil Gjakova futet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare

Akil Gjakova futet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare

Akil Gjakova e ka nisur mbarë dhe kualifikohet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.


Xhudisti kosovar fitoi me ippon ndaj grekut Michail Tsoutlasvili, kategoria -73 kg, përcjellë KosovaPress.

Raundin e parë Akili e kishte kaluar pa luftë.

Video