Ajaxi në epërsi kundër Romës

Ajaxi në epërsi kundër Romës

Holandezët kanë kaluar në epërsi kundër skuadrës romake.

Roma është në disavantazh 1:0 kundër skuadrës së Ajaxit, ku për holandezët ka shënuar i sapo inkuadruari në lojë Brian Brobbey, përcjell KosovaPress.

Brobbey u inkuadrua në lojë me fillim të pjesës së dytë, dhe në minutën e 49’ ka shënuar për 1:0.


Ajaxi ka shënuar edhe përmes sulmuesit serb Dusan Tadic në minutën e 56’, por goli i tij u anulua për shkak se gjatë aksionit lojtari kundërshtar ishte fauluar.

Rezultati momental është 1:0 në favor të Ajaxit, por pavarësisht këtij rezultati, Roma vazhdon në gjysmëfinale.

Golin e Brobbeyt e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: