Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ajax – Roma, formacionet e mundshme, mungon Marash Kumbulla

Ajax – Roma, formacionet e mundshme, mungon Marash Kumbulla

Edin Dzeko dhe Jordan Veretout pritet të kthehen sonte në formacionin startues të Romës kundër Ajaxit në çerekfinalet e Europa League.

Ndeshja zhvillohet në “Johan Cruijff Arena” dhe fillon në orën 21:00.

Trajneri i Romës Paulo Fonseca do të jetë pa pesë lojtarë të ekipit të parë, duke përfshirë Henrikh Mkhitaran dhe Chris Smalling.

Rick Karsdorp është pezulluar për ndeshjen e parë në Amsterdam, ndërsa Stephan El Shaaraëy dhe Marash Kumbulla mungojnë gjithashtu, përcjellë KosovaPress.

Veretout është kthyer në mesfushë, ndërsa Dzeko duhet të mbështetet nga Pedro Rodriguez dhe Lorenzo Pellegrini.


Nga ana tjetër, trajneri i Ajaxit Erik Ten Hag duhet të përballet pa mbrojtësin Daley Blind, pasi ish-mbrojtësi i Manchester United lëndoi kyçin e këmbës gjatë ndeshjeve ndërkombëtare me Hollandën.

Ajax është i pamposhtur në 24 ndeshjet e fundit në kampionate dhe garat evropiane.

Këto janë formacionet e mundshme:

Ajax: Scherpen; Rensch, Timber, Martinez, Tagliafico; Klaassen, Alvarez, Gravenberch; Antony, Tadic, Neres

Roma: Pau Lopez; Mancini, Cristante, Ibanez; Bruno Peres, Villar, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Pedro; Dzeko

Lexo edhe

Video

error: