Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ahmeti: Rreth 140 teste antigjen në ditë, pozitive rreth 40

Ahmeti: Rreth 140 teste antigjen në ditë, pozitive rreth 40

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë detaje rreth efikasitetit të testit antigjen të shpejtë Covid-19.

Përmes një statusi në Facebook ka thënë se rreth 140 teste në ditë po bëhen me udhëzim nga mjeku.  Mesatarja nga 130-140 teste është 35-40 pozitive. 

Ky është statusi i tij i plotë:


Sot e provova vetë testin antigjen të shpejtë covid që Komuna ka filluar para dhjetë ditëve.  Rezultat pas 20 minutave me saktësi të lartë dhe i lehtë për tu administruar.  Rreth 140 teste në ditë po bëhen me udhëzim nga mjeku.  Mesatarja nga 130-140 teste është 35-40 pozitive. 

Po ashtu tashmë Komuna e Prishtinës si duket e vetmja në Kosovë tashmë ofron testin D-Dimer falas për ta lehtësuar koston për qytetarët.

Edhe pak! Tuneli ka fund!

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: