Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ahmeti paralajmëron rritje të rasteve me Covid-19, fajëson partitë politike

Ahmeti paralajmëron rritje të rasteve me Covid-19, fajëson partitë politike

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se ditëve në vijim do të ketë rritje të rasteve me Covid-19.

E kjo sipas Ahmetit do të ndodhë edhe për shkak të moskujdesit të partive politike gjatë fushatës zgjedhore.


“Duke marr parasysh moskujdesin e partive gjatë fushatës, dhe gjendjen në regjion e Evropë, lehtë e pritshme që numrat e të infektuarve me Covid do të rriten në Kosovë. Vetëm sot kishte mbi 300 raste dhe 10 viktima. Ju lutemi për kujdes. Mos ta kthejmë këtë moskujdes në tragjedi më të madhe:, ka shkruar Ahmeti në profilin e tij në Facebook.

Kujtojmë se sot janë shënuar 10 viktima dhe 340 raste të reja me Covid-19.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: