Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Aguero nën “radarin” e skuadrave të mëdha evropiane

Aguero nën “radarin” e skuadrave të mëdha evropiane

Ylli i Manchester Cityt po tërheq vëmendje nga shumë skuadra evropiane.

Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus dhe Inter janë duke e monitoruar  sulmuesin Sergio Aguero, raporton “The Mirror”.


Katër klubet gjigante kanë kontaktuar agjentët e argjentinasit, për të shikuar rreth mundësisë së transferimit të tij, pasi që kontrata aktuale e tij me Cityn do të skadojë në fund të këtij sezoni, përcjell KosovaPress.

Siç raportohet, krerët e Manchester Cityt ende nuk i kanë ofruar ndonjë kontratë të re Agueros, dhe ky i fundit pritet në fund të këtij edicioni të jetë lojtar i lirë, duke alarmuar kështu skuadrat e interesuara për shërbimet e tij.

Lexo edhe

Video

error: