Agnelli uron kampionin Interin, premton se Juventusi do të rikthehet më i fortë

Agnelli uron kampionin Interin, premton se Juventusi do të rikthehet më i fortë

Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli ka uruar skuadrën e Interit për shpalljen e kampionit të Serie A, dhe ka premtuar se klubi i tij do të bëjë çdo gjë që të fitojë përsëri titullin “Scudetto”.

Pas nëntë titujve radhazi, sundimi i gjatë i Juventusit në Serie A përfundoi sot, ku skuadra e Interit u shpall kampion i sezonit 2020/21, përcjell KosovaPress.

Dështimi i Atalantas që të sigurojë fitore kundër Sassuolos, ku ndeshja përfundoi pa fitues 1:1, bëri që skuadra e Antonio Contes të shpallet kampion katër ndeshje para mbylljes së kampionatit.

Në anën tjetër, Juventusi do të luftojë për të siguruar një vend në Top 4 në tabelë, që të siguroj biletën për sezonin e ardhshëm drejt Ligës së Kampionëve.


Presidenti Agnelli shfrytëzoi rastin që ta urojë presidentin e Interit Steven Zhang për titullin e 19 të Interit këtë sezon.

“Për 10 vjet radhazi ne kemi fituar të paktën një trofe, kjo nuk është gjë e keqe, por gjithmonë e mira do të vijë përsëri. Të lumtë, Steven! Jam i lumtur për ty dhe krenar që jam kundërshtari yt në fushë, dhe miku yt jashtë saj”, tha Agnelli.

Edhe drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici uroi Interin, por urimi i tij ishte paksa thumbues drejt “Nerazzurëve” duke treguar sukseset e mëdha të “Zonjës së Vjetër”.

“E uroj klubin dhe Conten. E dimë që pas çdo suksesi gjendet pasioni dhe sakrifica. Ne e dimë se çfarë kemi bërë deri tani, duke qenë në krye të Serie A për 2.382 ditë. Kemi arritur të bëjmë histori, të jemi unikë në futbollin italian, dhe ndoshta edhe në botë. Urime Interit për “Scudetton” tejet të merituar”, tha Paratici.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: